مطلب وبلاگ

طراحی تالار کلاسیک

مقالات

معماری کلاسیک الهام گرفته از معماری زمان کلاسیک روم و یونان است. سبک‌های معماری متفاوت و گوناگونی درمعماری کلاسیک وجود دارد. بیشتر سبک‌های معماری که بعد از رنسانس در اروپا برای نخستین بار رخ داد نمونه‌ای از معماری کلاسیک به حساب می‌آیند. در ادامه به طراحی تالار کلاسیک می‌پردازیم. تجهیزات تالار بهروز سمیعی با ۲۵ سال سابقه دیزاین تالار و رستوران شما را با بهترین لوازم از قبیل میز و صندلی ، ظروف میوه و شیرینی رستوران و صندلی شیواری و چیواری و … انجام می دهد.

 

طراحی تالار کلاسیک

تالارهای تشریفاتی که به سبک کلاسیک طراحی و ساخته می‌‌شوند در نمای ورودی آن‌ها از ستون‌های بلند به‌ کاربرده شده است. ستون های تزئین شده‌ای که در ورودی قرار دارند یکی از ویژگی‌های بارز سبک کلاسیک هستند. به صورتی که اشخاص زیادی بر اساس انواع تزئینات ستون‌ها و سرستون‌ها همچنین بلندی آن‌ها را تشخیص می‌دهند. یکی از موارد ضروری در طراحی تالار‌های تشریفاتی ستون و سقف بلند است.. این سقف‌ها موجب افزایش عظمت و شکوه محیط می‌شود. بنابراین هر مقدار سقف بلند تر باشد حس شکوه و غظمت در فضا افزایش می‌یابد. تمام این ویژگی‌‌ها موجب شده است که معماران در طراحی تالار از ایده‌های شلوغ استفاده کنند، زیرا در زیر سقف‌ها اولین چیزی که خود را نشان می‌دهد و مخاطب را جذب خود می‌کند شلوغی است. این سقف‌ها به طور معمول دارای گچ بری و تزئین سقف می‌شوند.

 

کف در تالار تشریفاتی

 

موادی که در ساخت و طراحی کف در تالار استفاده می‌شود. مواد طبیعی همچون چوب و سنگ می‌باشند که در سطوح یک دست به چشم می‌خورند. همچنین دربعضی از تالارها سقف و کف را با یکدیگر هماهنگ می‌کنند.

آدرس و شماره تالار پذیرایی رویال کلاسیک | دایرکتوری یاسا

مبلمان در طراحی تالار کلاسیک

 

بهترین گزینه برای طراحی تالار کلاسیک مبلمان استیل می باشد؛ مبلمانی که از ترکیب چوب و پارچه ساخته شده باشد و دارای نقش و نگار‌های برجسته است. و چوب آن پایه اصلی کار باشد. این نقش و نگارها اصولا باید با پارچه های گلدار و البته پر ارزش پوشیده شود. در تالار‌های کلاسیک، سالن غذاخوری تالار یک بخش جداگانه می‌باشد. که  وسایل‌های مورد استفاده در آن از جنس آینه و شیشه و چینی هستند.

 نور در تالار کلاسیک
در انجام تمام کارهای‌ که انسان در طول انجام می‌دهد به نور نیازمند است. نور اصلی ترین عامل یک فضای داخلی می‌باشد. بدون نور، فرم رنگ و بافت قابل مشاهده نمی‌باشند. با نور پردازی مناسب در تالار می‌توانید ویژگی‌های تالار کلاسیک را برجسته تر کنید. در تالار با توجه به وسعت سالن و نوع چیدمان باید از لوستر‌های بزرگ و سنگین و نزدیک به سبک کلاسیک استفاده کرد. برای تالار‌های در سبک کلاسیک لوستر‌های برنجی و بلورین گزینه‌مناسبی می‌باشند. همچنین استفاده از نورپردازی‌های مخفی درون دیوار سبب می‌شود که فضا مجلل و درخشان به نظر آید. و بهره بری از لوستر‌های دیوارکوب در کنار آینه و کنسول زیبایی و جذابیت تالار را چندین برابر افزایش می‌دهد.

 

رنگ در تالار کلاسیک

 

یکی از عناصری که در کنار نور و دیگر عوامل تاثیر بسزایی در جذابیت و دیده شدن تالار دارد انتخاب رنگ در ترکیبات تالار می‌باشد. رنگ یک ابزار مهم در القای حس و حالت‌های روانی و درونی می‌باشد. با استفاه از رنگ می‌توان فضا را هماهنگ و یکپارچه نمود. نور پردازی‌های زیبایی می‌توان با سایه روشن ایجاد کرد. در طراحی تالار در نحوه استفاده از رنگ اصولا یک حد وسط باید تعیین و رعایت شود. هر چند گاهی می‌توان از رنگ های بسیار روشن و یا بسیار تیره نیز استفاده نمود.

 

تجهیزات تالار بهروز سمیعی  ارائه دهنده انواع میز و صندلی رستوران ، تجهیزات رستوران ، شمعدانی و گلدان رستوران ، ظروف میوه و شیرینی رستوران ، دیزاین رستوران می باشد.

همچنین این شرکت، تولید کننده تجهیزات تالار ها از قبیل (میز و صندلی تالار ، شمعدانی تالار ، گلدان تالار ، صندلی شیواری ، صندلی چیواری و دیزاین تالار ) می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت لوازم تالار سمیعی مراجعه کنید.

پاسخ دهید